Zvyšte své šance na těhotenství

Zvýšte svoje šance na tehotenstvo

Zvyšte své šance na těhotenství

V Česku neplodností trpí asi 15 % párů.  Cesta k vytouženému dítěti umělým oplodněním bývá mnohdy jednou z posledních možností. Tato cesta bývá pro páry zatěžující ať už po fyzické, psychické ale i finanční stránce. Neplodnost by se neměla řešit jen mechanicky. Páry by se měly zaměřit současně na zdravější životní styl, snížení stresu a přijímání doplňků stravy podporujících plodnost ( Brudyfertil-AOX®).  Spermiím trvá 90 dní, než dozrají. Nezapomínejte na to, že vaši aktuální kvalitu spermií ovlivňuje váš životní styl a strava před 3 měsíci. 

Důvod neplodnosti je u každého individuální a některým typům neplodnosti bohužel nelze předcházet. V následujících bodech uvádíme několik příkladů, které mohou zvýšit kvalitu vajíček, spermií a tím zvýšit šance na početí a vývoj vytouženého miminka.

  • BRUDYFERTIL-AOX® - podporuje kvalitu vajíček a spermií

BRUDYFERTIL-AOX® je potravina pro zvláštní lékařské účely s nejsilnějším patentovaným antioxidačním účinkem, který podporuje ženskou a mužskou plodnost o 30 %.  BRUDYFERTIL-AOX® obsahuje vysoce koncentrovanou DHA mastnou kyselinu ve formě triglyceridu (Tridocosahexaenoinu -AOX®) s terapeutickou dávkou 1050 mg/den .1 

  • Zdravá strava

Zdravá strava – do zdravého jídelníčku byste se měla snažit zařadit potraviny bohaté na živiny a antioxidanty jako je ovoce, zelenina, ořechy a celozrnné potraviny. Zároveň se doporučuje vyhýbat potravinám chudým na živiny a bohatým na Omega-6 mastné kyseliny (smažená jídla, polotovary, slunečnicový olej, řepkový olej).

  • Udržování zdravé tělesné hmotnosti

Udržování zdravé tělesné hmotnosti – obezita nebo nízká hmotnost negativně ovlivňují plodnost. U žen příliš nízká hmotnost může vést ke ztrátě menstruačního cyklu a tím i ovulaci.

  • Snížení stresu

Snížení stresu – najděte si čas na relaxaci a odpočinek. Ve skutečnosti asi 30% žen, které navštěvují centra pro léčbu neplodnosti, trpí stresem, úzkostí a depresí.

Doporučené dávkování 3 x 1 kapsle denně, 3 měsíce pro oba partnery.

  • Chránění se před infekcemi

Chránění se před infekcemi – pohlavně přenosná onemocnění mohou negativně ovlivnit plodnost.

  • Omezte alkohol a tabák

Omezení alkoholu, tabáku a drog. Kouření zvyšuje přítomnost reaktivních forem kyslíku. Zvýšená přítomnost reaktivních forem kyslíku způsobuje oxidativní stres. Oxidativní stres poškozuje morfologii a životaschopnost spermií, narušuje jejich funkci, což má za následek sníženou mužskou plodnost. Pozitivní vliv na koncentraci spermií má ukončení kouření.

  • Fyzická aktivita

Fyzická aktivita – pravidelná mírná fyzická aktivita přispívá k udržování zdravé hmotnosti, zvýšení plodnosti, zlepšení psychického a celkového zdraví. Naopak nadměrná fyzická aktivita však může mít na plodnost u obou pohlaví opačný vliv. U žen nadměrná fyzická aktivita může způsobit ztrátu menstruačního cyklu, u mužů může dojít k nedostatečné koncentraci spermií.

  • Sledování menstruačního cyklu

Pokud se snažíte otěhotnět je velmi důležité sledovat svůj menstruační a ovulační cyklus. Pro rychlý a snadný výpočet plodných dnů a ovulace můžete využít náš kalendář. 

Zdroj: 

1 Data on file BRUDY Labs