BRUDYFERTIL

Embrace the Journey, Nurture Life

BRUDYFERTIL-AOX®

Antioxidant, který podporuje plodnost u obou
partnerů - DHA v terapeutické dávce 1050 mg/den

Proč BRUDYFERTIL - AOX® - DHA 1050 mg/den

BRUDYFERTIL-AOX®

Antioxidant, který podporuje plodnost u obou
partnerů - DHA v terapeutické dávce 1050 mg/den

Proč BRUDYFERTIL - AOX® - DHA 1050 mg/den

 • DHA (Omega-3 mastná kyselina) je silný   antooxidant
 • DHA je zejména v buňkách:
 • Užívání DHA   zvyšuje oplodnitelnost u žen 2
 • Užívání DHA  zvyšuje pohyblivost spermií u mužů 3
 • Patentovaná   enzymatická extrakce DHA
 • Triglycerid v  BRUDYFERTIL  jako v mateřském mléce
 • Terapeutická dávka DHA 1050 mg/den
 • DHA z  BRUDYFERTIL zvýší syntézu glutathionu v buňce až o 300%1
 • Permanentní  klinický výzkum (onkologie, oftalmologie, gynekologie)
 • DHA (Omega-3 mastná kyselina) je silný antooxidant
 • DHA je zejména v buňkách:
 • Užívání DHA zvyšuje oplodnitelnost u žen2
 • Užívání DHA zvyšuje pohyblivost spermií u mužů3
 • Patentovaná enzymatická extrakce DHA
 • Triglycerid v BRUDYFERTIL jako v mateřském mléce
 • Terapeutická dávka DHA 1050 mg/den
 • DHA z BRUDYFERTIL zvýší syntézu glutathionu v buňce až o 300%1
 • Permanentní klinický výzkum (onkologie, oftalmologie, gynekologie)

Potravina pro zvláštní lékařské účely navržená na vědeckém základě

zena

Výhody DHA pro ženu:

muz_n

Výhody DHA pro muže:

ZKRATKY:
DHA – kyselina dokosahexaenová
EPA – kyselina eikosapentaenová
LA – kyselina linolová
Brudyfertil-AOX® je potravina pro zvláštní lékařské účely (Food for Special Medical Purpose) podporující ženskou a mužskou plodnost. Obsahuje vysoce koncentrovanou DHA ve formě triglyceridu (Tridokosahexaenoinu-AOX®) s doporučenou terapeutickou dávkou DHA 1050 mg/den. Složení je navrženo na základě vědeckých poznatků a na doplnění denní potřeby Omega-3 esenciálních mastných kyselin ve formě triglyceridů (DHA 70%, EPA 8,5%, DPA 6%), vitamínů (B1, B2, B3, B6, B9, B12 , C, E), luteinu, zeaxantinu, glutathionu a stopových prvků (Se, Mn, Zn, Cu). Společnost Brudylab vyrábí a uvádí na trh jediné výrobky s vysokým obsahem DHA triglyceridu (Tridokosahexaenoinu-AOX®). Tridokosahexaenoina-AOX® má nejsilnější patentovaný antioxidační účinek prostřednictvím indukce syntézy intracelulárního glutathionu (hlavního antioxidantu u lidí) až o 300%. Díky této inovativní molekule je Brudyfertil-AOX®  držitelem celosvětového patentu molekuly DHA jako buněčného antioxidantu. Brudyfertil-AOX® kompenzuje oxidační stres a podporuje plodnost a reprodukci u obou partnerů. Posiluje kvalitu spermií a folikulární tekutiny při přípravě na těhotenství.1

Brudyfertil-AOX® obsahuje vysoce koncentrovanou DHA (Omega-3 mastnou kyselinu) ve formě DHA triglyceridu – Tridokosahexaenoinu-AOX®. Společnost Brudylab vyrábějící Brudyfertil-AOX® uvádí na trh jediné výrobky s DHA v této formě. Triglycerid DHA má ideální chemickou formu, která se vstřebává v lidském trávicím traktu. Kromě toho usnadňuje jeho přeměnu na fosfolipidy, což jsou chemické formy, ve kterých se nacházejí mastné kyseliny, které tvoří membrány buněk našich tkání. Zabudováním DHA ve formě fosfolipidu do buněčné membrány se zvyšuje tvorba nitrobuněčného glutathionu (hlavní nitrobuněčný antioxidant u lidí) až o 300%.1 Díky této inovativní molekule je Brudylab držitelem celosvětového patentu molekuly DHA jako nitrobuněčného antioxidantu.

Brudyfertil-AOX® obsahuje DHA se zaručenou bioaktivitou, která je testována na buněčné úrovni. Brudylab je jediný výrobce na světě, který provádí tento test in vitro . Účinky DHA v Brudyfertil-AOX® byly testovány za posledních 10 let ve spolupráci s Univerzitami a nemocnicemi. Bylo provedeno více než 20 klinických testování v různých oblastech lidského zdraví. DHA v Brudyfertil-AOX® neobsahuje kontaminující látky.  

 • Brudyfertil-AOX® se doporučuje užívat pro posílení kvality vajíček a spermií při přípravě na těhotenství.

 • Je vhodný pro páry, které se setkaly s obtížemi při plánování rodiny, případně již podstoupily procesy asistované reprodukce s negativním výsledkem. Užíváním páry zvyšují pravděpodobnost úspěchu při IVF.

 • Je vhodným doplňkem pro muže, kteří chtějí své sperma zmrazit. Uchová sperma v lepších podmínkách v procesu zmrazování/rozmrazování.

 • Brudyfertil-AOX® se nedoporučuje užívat během těhotenství, denní dávka 1050 mg je nad doporučenou dávkou pro těhotné ženy.

Brudyfertil-AOX® se doporučuje pro oba partnery nejméně tři měsíce nebo do dosažení těhotenství s doporučeným dávkováním 3×1 tobolka denně k dosažení terapeutické denní dávky DHA 1050 mg/den. Kapsle se zapíjejí během jídla se sklenicí vody.

UPOZORNĚNÍ: Výživové doplňky by se neměly používat jako náhrada vyvážené stravy. Je důležité udržovat zdravý životní styl. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

SKLADOVÁNÍ: Nejlepší, pokud se spotřebuje do konce měsíce uvedeného na obalu. Uchovávejte na chladném a suchém místě.

DHA

DHA (dokosahexaenová kyselina) patří do skupiny esenciálních Omega-3 mastných kyselin, které musíme přijímat z potravy/doplňků stravy. DHA patří mezi nejrozšířenější mastnou kyselinu v buněčných membránách našeho těla. Je jednou z hlavních Omega-3 mastných kyselin v buňkách mozku, očí, testes a ovarií . Během těhotenství je DHA nezbytná pro správný nitroděložní vývoj plodu, intelektuální vývoj a funkce zraku. 4

DHA ve formě Tridocosahexaenoinu-AOX® obsažená v Brudyfertil-AOX® funguje jako nejúčinnější nitrobuněčný antioxidant. Jeho antioxidační účinky jsou mnohem vyšší než u klasických antioxidantů rozpustných ve vodě nebo tucích, které působí jako elektronové donory. 5

Přítomnost DHA mastné kyseliny na glycerolu v centrální pozici (jako je tomu v lidském mateřském mléce a  Brudyfertil-AOX® ) zaručuje vyšší hladinu DHA, která se dostane do membrány buněk v cílových tkáních.6,7

Zabudováním DHA do buněčných membrán je indukována nitrobuněčná syntéza glutathionu (hlavní nitrobuněčný antioxidant lidí) až o 300%. Tímto způsobem se zabrání oxidativnímu poškození lipidů, bílkovin a DNA. Z tohoto důvodu je Brudylab držitelem celosvětového patentu DHA jako nitrobuněčného antioxidantu.1

Úkolem antioxidantů je snižovat nebo zabraňovat oxidaci a stárnutí buněk vlivem reaktivních forem kyslíku (ROS = reactive oxygen species = reaktivní formy kyslíku). Vlivem velkého množství ROS  může docházet ke fragmentaci DNA pohlavních buněk, peroxidaci proteinů a lipidů. Tato poškození mohou vést ke snížení pohyblivosti spermií, změně tvaru spermií, ke změnám plazmatické membrány a následným obtížím při interakci spermie s vajíčkem a jeho oplodnění. Poškozená DNA narušuje správné dělení buněk. Studie ukazují, že zvýšená koncentrace DHA ve semenné plazmě, zlepšuje antioxidační kapacitu díky čemuž se redukuje počet spermií s poškozenou DNA. 8,9

Zinek

Zinek pomáhá udržovat normální hladinu testosteronu a je důležitý pro ovulaci, plodnost a reprodukci. 10

 

Selen

Selen je důležitý v procesu zrání vajíček a zlepšuje motilitu, koncentraci a morfologii spermií. Jeho nedostatek je spojen s neplodností. 10

 

Vitamíny C a E

Vitamíny C a E společně chrání integritu DNA spermií. U žen pomáhají chránit folikulární buňky díky tvorbě antioxidačního prostředí. 10

 

Karotenoidy

Přírodní karotenoidy lutein a zeaxantin se přirozeně vyskytují ve folikulární tekutině a pomáhají vytvářet antioxidační prostředí.

Dalšími složkami jsou vitamíny skupiny B včetně kyseliny listové a vitamínu B12, glutathion (GSH), minerály mangan a měď. Brudyfertil-AOX® je díky jeho složení nejkomplexnějším potravinovým doplňkem pro zvláštní lékařské účely, který podporuje mužskou a ženskou reprodukci.10

Seznam vědecké literatury, publikace o DHA/přípravku Brudyfertil-AOX® ve vědeckých časopisech:

1 Data on file BRUDY Labs

Stanhiser J, Jukic AMZ, McConnaughey DR, Steiner AZ. Omega-3 fatty acid supplementation and fecundability. Hum Reprod. 2022 May 3;37(5):1037-1046. 

3 Hosseini B, Nourmohamadi M, Hajipour S, Taghizadeh M, Asemi Z, Keshavarz SA, Jafarnejad S. The Effect of Omega-3 Fatty Acids, EPA, and/or DHA on Male Infertility: A Systematic Review and Meta-analysis. J Diet Suppl. 2019;16(2):245-256. 

4 Arterburn LM, Hall EB, Oken H. Distribution, interconversion, and dose response of n-3 fatty acids in humans. Am J Clin Nutr. 2006 Jun;83(6 Suppl):1467S-1476S. 

5 Grupo consolidado “Transport i Vehiculació de farmacs” (2009 SGR-367) Departamento de Bioquímica y Biología Molecular, Universidad de Barcelona. Prohibida la reproducción de gráficos ©

6 Martin JC, Bougnoux P, Antoine JM, Lanson M, Couet C. Triacylglycerol structure of human colostrum and mature milk. Lipids. 1993 Jul;28(7):637-43.

7 Ratnayake WM, Galli C. Fat and fatty acid terminology, methods of analysis and fat digestion and metabolism: a background review paper. Ann Nutr Metab. 2009;55(1-3):8-43. 

8 Martínez-Soto JC, Domingo JC, Cordobilla B, Nicolás M, Fernández L, Albero P, Gadea J, Landeras J. Dietary supplementation with docosahexaenoic acid (DHA) improves seminal antioxidant status and decreases sperm DNA fragmentation. Syst Biol Reprod Med. 2016 Dec;62(6):387-395. 

9 J. C. Martinez-Soto, J. C. Domingo, B. Cordobilla, L. Palbero, A. Pellicer, J. Landeras. IVI Murcia, Murcia.

Effect of dietary DHA supplementation on sperm DNA integrity.  Spain; Biochemistry and Molecular Biology, University of Barcelona, Spain; IVI Valencia, Spain.

10 Dostupné z:  https://www.invitra.com/en/brudyfertilaox/

11 Wang R, Feng Y, Chen J, Chen Y, Ma F. Association between polyunsaturated fatty acid intake and infertility among American women aged 20-44 years. Front Public Health. 2022 Aug 17;10:938343.

12 Safarinejad MR. Effect of omega-3 polyunsaturated fatty acid supplementation on semen profile and enzymatic anti-oxidant capacity of seminal plasma in infertile men with idiopathic oligoasthenoteratospermia: a double-blind, placebo-controlled, randomised study. Andrologia. 2011 Feb;43(1):38-47.