Menstruační kalendář

Zvýšte svoje šance na tehotenstvo

ZVYŠTE SVÉ ŠANCE NA TĚHOTENSTVÍ

Menstruační kalendář

Pokud se snažíte otěhotnět je velmi důležité sledovat svůj menstruační a ovulační cyklus. Pro rychlý a snadný výpočet plodných dnů a ovulace můžete využít náš kalendář níže. V následujících bodech uvádíme několik rad jak monitorovat své plodné dny.

  • Menstruační kalendář

Menstruační kalendář  slouží ke sledování menstruačního a ovulačního cyklu. Pro výpočet plodných dní si stačí zaznamenat první a poslední den menstruace. Náš online menstruační kalendář po zadání data poslední menstruace, délce cyklu (ve dnech) a délce menstruace (ve dnech) Vám následně menstruační kalendář vypočítá dny ovulace a den, kdy máte největší šanci otěhotnět. 

  • Ovulační testy

Ovulačními testy si můžete změřit hladinu luteinizačního hormonu v moči. Zvýšené hladiny upozorňují na blížící se ovulaci. Ovulační testy jsou běžně dostupné v lékárně.

  • Měření bazální teploty

Pravidelné měření bazální teploty může dopomoci k identifikaci ovulace. Bazální teplota se obvykle měří každé ráno před vstáváním a její hodnoty se obvykle zvýší po ovulaci.

  • Ultrazvukové vyšetření

Pro přesnější určení času ovulace může být provedeno ováraně ultrazvukové vyšetření pro sledování vývoje vajíčka ve vaječnících.